+38 (099) 341-92-51 водафон

+38 (067) 726-04-83 київстар

+38 (093) 545-37-22 лайфсел

Зворотній зв'язок

На Волині завершилися зйомки епізоду художнього фільму «Пофарбоване пташеня»

Уклавши угоду з товариством «Директорія кіно», протягом лютого-квітня охоронники ПП «Скорпіон пульт» забезпечували спокійну робочу обстановку зйомкам національного фільму українсько-чеського виробництва.

Ще тільки забили перші палі для декорацій, як скорпіонівці вже оселилися в наметі посеред сосен, паралельно патрулюючи в’їзд у Сваловичі Любешівського району, до яких зненацька прийшла велика кіношна слава.

Варто додати, що донедавна забуте людьми село, розташовано за 11 кілометрів від траси, яка прямує на північ, у бік білоруського кордону. Проте справжніх охоронників не налякаєш побутовими незручностями, адже на фірмі працюють люди відважні: колишні військові, правоохоронці, єгері.

Справа, при в’їзді у село, під постійним контролем скорпіонівців перебував знімальний майданчик, який мав робочу назву «будинок Ольги». Це кілька землянок, які у фільмі слугуватимуть територією ворожки. У найбільшій із них – купа різного відьмацького знаряддя, в тому числі хутро звірів, скелети птахів, зуби тварин, насіння, трави. Чи позичені вони у справжніх чаклунок – достеменно не відомо, проте хатнє начиння – правдиве, зносилося з усіх усюд, і, як підказують місцеві жителі, ще донедавна активно використовувалося. Збирали кіномитці і живі «декорації»: свиней та гусей брали напрокат у селян.

Скорпіонівці ж відповідали за збереження антуражу та експонатів, складських приміщень, патрулювали на території знімальних майданчиків, і нині дотримуються слова не розголошувати раніше визначеного часу про деякі подробиці.

До речі, місцеве населення спокійно та добродушно переносило несподіване сусідство. Бабця Тетяна одразу зрозуміла: коли здалеку лунає «Камера!», треба поводитися дуже тихенько! Розповідає 85-тирічна, що хлів її брата, який знімальному майданчику слугував за «медичний заклад», кіношники суттєво підлагодили…

Охоронник Анатолій Матвійчук, пост якого випав на готель «Гол» (належить відомому українському футболістові Тарасу Михалику), де проживав головний режисер та частина знімальної групи, каже, що не важко було знайти з чехами спільну мову.

А Олександр Мілінчук жартує, що найбільшою проблемою його колег, які жили в польових умовах, було бажання виспатися, адже переважна більшість чергувань припадала саме на нічну пору. У день же хотілося максимально бути свідками творення кіно, коли йшли зйомки епізодів фільму, переносили електроопори, дахи «одягали» у стріху, заливали цементом дерева, спалювали декорації («будинок Марти»)…

Відтак завдяки професійності, злагодженості та відповідальності скорпіонівців, зокрема Олександра Круподері, Сергія Каратника, Олександра Кульби, Сергія Шелковича, Анатолія Грицюка та інших забезпечено схоронність усіх товарно-матеріальних цінностей, а це недешева знімальна апаратура, спецтранспорт та чорно-біла дороговартісна кіноплівка, на яку знімається фільм. Завдяки працівникам підприємства «Скорпіон пульт» не сталося жодного небажаного проникнення сторонніх осіб на територію села Сваловичі, яке протягом двох місяців слугувало знімальним майданчиком, за що керівництво ТОВ «Директорія кіно» висловило вдячність охоронникам.

…«Пофарбоване пташеня» полетіло до інших країн, залишається чекати його повернення через два роки у повнометражному вигляді і... розповідати цікаві історії про те, «як ми допомагали знімати кіно»))).