+38 (099) 341-92-51 водафон

+38 (067) 726-04-83 київстар

+38 (093) 545-37-22 лайфсел

Зворотній зв'язок

А ми і не хочемо вас охороняти!

ПрАТ «Волиньобленерго»  зупинило свій вибір на приватній охоронній фірмі, яка під час аукціону не опустила ні на копійку свою цінову тендерну пропозицію. А немало-небагато - 2 726 000 грн. за 11 місяців.
Для чого проводиться тендер через систему електронних закупівель? Щоб зекономити гроші і зробити прозорими ті закупівлі. Чим же керувався тендерний комітет, який у тендерній документації на закупівлю послуг стовідсотковим критерієм у виборі переможця визначивши ЦІНУ, дискваліфікував два учасника, котрі запропонували суттєву знижку за свої послуги? Забігаючи наперед скажемо – два учасника, які є досвідченими учасниками ринку охоронних послуг.
Зокрема, що стосується документів ДП «Скорпіон пульт», то члени тендерного комітету «не побачили» два документи, які фірма надала (це можна перевірити на сайті закупівель), згідно з вимогами.
Натомість відсутність певних документів не завадило обрати переможцем ДП «Арсенал СТ-12» ТОВ «Арсенал-СТ» – фірму, яка нині охороняє енергетиків.
Перелічимо їх.
Так відповідно до п.3 Додатку 1 до тендерної документації на підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним критеріям, закріплених ч. 2 ст. 16 Закону «Про публічні закупівлі», учасник процедури відкритих торгів повинен подати лист у довільній формі за підписом уповноваженої особи Учасника та завірений печаткою (за наявності), в якому зазначається наступна інформація:
- виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі за 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 рік, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та копією акту про надання послуг або оригіналом листа-відгука контрагента). Інформація може надаватися про договір, який виконується.
Учасник процедури відкритих торгів ДП «Арсенал СТ-12» ТОВ «Арсенал-СТ» всупереч вимогам п.3. Додатку 1 до тендерної документації долучив до Довідки про досвід виконання аналогічного договору від 23.12.2019 року №64/2.12 лише один Договір №12-02/15-ФР про надання послуг фізичної охорони від 27 серпня 2015 року, який відповідно до п. 8.1. вказаного Договору вступив в силу 01 вересня 2015 року та діяв до 31 грудня 2015 року. При цьому ДП «Арсенал СТ-12» ТОВ «Арсенал-СТ» не долучив до вищевказаного Договору Додатки: 1. Дислокація «Об’єкта», 2. Протокол узгодження ціни, 3. Акти прийомки «Об’єкта» під охорону, 4. Акт обстеження «Об’єкта», 5. «Інструкцію про порядок забезпечення на об’єкті пропускного та внутрішньооб’єктового режимів», які відповідно до абзацу 2 пункту 8.4. Договору є його невід’ємною частиною.
Таким чином ДП «Арсенал СТ-12» ТзОВ «Арсенал СТ» документально не підтвердив досвід виконання аналогічного договору за 2016, 2017, 2018 та 2019 роки, а тому вказаний учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям.
Крім цього відповідно до п. 8 розділу 2. Інша інформація (для УЧАСНИКІВ - юридичних осіб, фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців) учасник процедури для підтвердження відповідності технічним характеристикам до Додатку 3 Документації повинен долучити лист у довільній формі про відповідність запропонованого товару Учасника встановленим технічним вимогам до предмета закупівлі та документи на підтвердження технічних вимог.
Учасник процедури закупівлі ДП «Арсенал СТ-12» ТОВ «Арсенал СТ» не долучив до тендерної документації жодних документів на підтвердження технічних вимог відповідно до технічних характеристик до Додатку 3 тендерної документації.
Окрім того у Довідку від 23.12.2019 року №69/2.12 про відповідність технічним, якісним та кількісним характеристикам, яка подана ДП «Арсенал СТ-12» ТОВ «Арсенал СТ» в складі тендерної документації, внесена недостовірна інформація про те, що усі автомобілі груп швидкого реагування є власними, тобто належать на праві власності учаснику процедури закупівлі.
Однак автомобіль марки «ЛАДА» модель 219060, р.н. АС 6049 АТ орендується учасником процедури закупівлі на підставі Договору №11/02/16 від 11.02.2016 року найму оренди транспортного засобу у ТзОВ «Арсенал СТ». Вказана обставина, окрім Договору оренди, підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії СХТ 833817, долученим учасником до тендерної документації.
Також слід звернути увагу на долучені ДП «Арсенал СТ-12» ТзОВ «Арсенал СТ» в складі тендерної процедури Договір №11/02/16 найму (оренди) транспортного засобу від 11 лютого 2016 року, Договір суборенди приміщення від 25 липня 2016 року, Договір оренди нежитлового приміщення №01/02/17 від 01 лютого 2017 року, Договір суборенди приміщення від 05 серпня 2019 року, які всупереч вимогам ч. 3 ст. 238 Цивільного кодексу України укладені з двох сторін однією і тією ж особою ж особою – Нінітчуком Андрієм Маркіяновичем.
Разом із тим відповідно до частини 3 статті 238 Цивільного кодексу України Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є.
Згідно з частиною 1 статті 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Відповідно до частини 1 статті 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Згідно з частиною 2 статті 215 ЦК України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Верховний Суд України у Постанові від 23 вересня 2014 року, ухваленій за результатами розгляду господарської справи № 911/3556/13, дійшов висновку, що представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є.
Крім цього відповідно до п. 3 розділу 2. Інша інформація (для УЧАСНИКІВ - юридичних осіб, фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців) учасник процедури повинен подати Копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
ДП «Арсенал СТ-12» ТзОВ «Арсенал СТ» долучив до тендерної документації Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань сформований 14 лютого 2019 року, а тому у вказаному документі відсутня інформація про можливі реєстраційні дії, в т.ч. внесення змін до Єдиного державного реєстру за 10 місяців 2019 року.

Наведені вище обставини свідчать про дискримінаційний підхід Замовника послуг до розгляду тендерних пропозицій, оскільки Замовник прискіпливо віднісся до розгляду пропозицій перших двох учасників, відхиливши пропозиції з економічно вигідною ціною та обрав переможцем тендеру учасника, який не відповідає кваліфікаційним критеріям та який запропонував ціну послуг значно вищу від цінової пропозиції інших учасників тендерної процедури.

Вважаємо причини, за якими відхилено пропозиції ДП «Скорпіон пульт» не суттєвими, відтак впевнені про «комерційну угоду» між замовником і переможцем, який на відкритих торгах НЕ ПОСТУПИВСЯ НІ КОПІЙКОЮ. Додамо, що таку практику застосовує не тільки ПрАТ «Волиньобленерго».
Кому потрібне таке «прозоре» окозамилювання?